Podľa kardinála Gerharda Müllera to vyzerá, akoby synoda o synodalite bola niektorými jej organizátormi riadená tak, aby sa uberala “určitým smerom”, čiže aby akceptovala ženský diakonát a otázky LGBT.
V exkluzívnom rozhovore pre LifeSiteNews Müller objasnil svoj pohľad na synodu, na ktorej sa osobne zúčastnil.
Müller povedal, že “človek má skôr dojem, že všetko bolo nasmerované určitým smerom, pretože spomedzi pozvaných účastníkov, okrem tých, ktorí boli zvolení biskupskými konferenciami… boli zámerne vybraní ľudia, ktorí majú nejakým spôsobom blízko k LGBT, ktorí sú za diakonát žien, alebo ktorí hovoria, že laici musia byť zapojení do “vedenia”, do “moci”.
Organizátori však oficiálne popreli, že by synoda bola takto koncipovaná, poznamenal Müller.
“Takže tieto témy, ktoré boli zdôraznené na nemeckej synode, sa znovu a znovu objavovali aj v medzinárodných predbežných diskusiách,” povedal kardinál.
Podľa nemeckého kardinála tieto témy vychádzajú z predpokladu, “že Cirkev je akosi staromódna a musí ísť s dobou, a my potom musíme Cirkev obnoviť týmito súčasnými ideológiami”.
Müller zdôraznil, že mnohí v hierarchii nie sú schopní pochopiť, že ideológia, za ktorou stoja niektorí zástancovia synody, je zameraná na podkopanie manželstva a rodiny tvrdiac, že ide o “pastoračný prístup”.
“Málokto je schopný analyzovať, že tu nejde o pastoračné sprevádzanie jednotlivcov, ale že v skutočnosti ide o protikresťanské ideologické ničenie rodiny, ničenie manželstva,” povedal Müller pre LifeSiteNews. “Pretože ak ho relativizujete a každý možný zväzok nazvete manželstvom, čo je potom manželstvo? Ak poviete, že A sa rovná B, čo je potom A? Pritom práve o to ide.”
Na adresu podpory globalistickej politiky zo strany Vatikánu, napr. počas krízy COVID, Müller povedal, že podľa neho sú mnohí biskupi naivní. Namiesto diferencovanej diskusie nechcú zaujať jasné stanovisko alebo sa vyhýbajú nevyhnutnej konfrontácii.
“Tak, ako sú naši ľudia, vrátane mnohých biskupov, nastavení, väčšina z nich je skôr dôverčivá alebo naivná,” uviedol. “Keď sú oslovení emotívne a tieto emócie v nich zarezonujú, myslia si, že je to pastoračný prístup.”
“Nie je veľa jasných mysliteľov, ktorí by sa pozerali do zákulisia. Myslia si, že možno robiť kompromisy. Už ani nevedia, kto je za týmito vecami na medzinárodnej úrovni.”
Za súčasť medzinárodných hráčov, ktorí ovplyvňujú globálnu politiku, Müller označil tzv. filantropické nadácie. Zdôraznil, že je smiešne, že ľudia sú za kritiku Georgea Sorosa označovaní za “antisemitov”.
“Ľudia sú v tomto smere strašne naivní. Miliardári z Davoského [Svetového ekonomického] fóra… vraj chcú len to, čo je dobré pre svet. A globalistom vraj záleží len na tom, aby očkovaním boli všetci chránení pred chorobami,” povedal Müller sarkastickým tónom.
“Ľudia nechcú vidieť, že globalistom ide len o to, aby na masovom očkovaní zarobili veľa peňazí, a že sledujú úplne iné ciele. Ale oni [naivní ľudia] chcú mať harmonický pohľad na svet a táto konfrontácia… sa im vôbec nepáči.”
Nemecký kardinál ďalej povedal, že globalistické elity nie sú legitímnymi vládcami sveta a že svoju “filantropiu” využívajú ako nástroj propagandy.
“Objektívne je to úplne jasné: nemôže byť správne, že 1 percento svetovej populácie vlastní všetko a zvyšok prakticky nič,” povedal. “Aj keď sa tvária ako filantropi. Žiaľ, je to len fasáda a propaganda. A nikto z týchto ľudí nie je demokraticky legitimovaný v ústavnom štáte, nikto z nich nie je volený.”
Podľa katolíckeho sociálneho učenia má každý právo na dôstojný život, poznamenal Müller.
Nemecký kardinál vyjadril ľútosť nad “nízkou teologickou úrovňou” na synode o synodalite, ktorá bola podľa neho zámerná.
“[Teológovia]
boli prirovnávaní k farizejom, zákonníkom a veľkňazom, hoci kresťanská teológia
s nimi nemá nič spoločné. [Kresťanská teológia] to nie sú zákonníci ani farizejská
strana, ale slúži na výklad Božieho slova a na jeho logickú a racionálnu
obhajobu. Nemôžete povedať, že Augustín, Bazil Veľký, Tomáš Akvinský alebo
John-Henry Newman boli len márniví pávi.”
Zdroj:
lifesitenews.com