[Celý dokument nájdete tu.]
Sú zelené ekologické politiky na celom svete, zamerané na všetko možné od príliš veľkého množstva dusíka až po ochranu ohrozených druhov, súčasťou plánu, ako vyhnať malých farmárov z pôdy a pripraviť tak pôdu pre totalitnú kontrolu nad zásobovaním potravinami – a hmyzom ako súčasťou vašej každodennej stravy?
Tieto a ďalšie ťažké otázky kladie Roman Balmakov, reportér Epoch Times a moderátor relácie Facts Matter, v knihe “No Farmers, No Food: Balmakov hovorí:
“Ľudia zodpovední za niektoré z najmocnejších organizácií na planéte rozhodli, že za globálne otepľovanie môže vraj poľnohospodárstvo, konkrétne živočíšna výroba, a že globálne otepľovanie môže za vysoké ceny potravín, ako aj za ich nedostatok.
A tak zmenou stravy z hovädzieho, kuracieho a bravčového mäsa na cvrčky a múčne červy dokážeme zastaviť zvyšovanie teplôt, znížiť ceny potravín a možno aj zachrániť planétu.”
V rozhovoroch s farmármi po celom svete vrátane Holandska a Srí Lanky sa však rozpráva úplne iný príbeh, ktorý sa začal desaťročia starou environmentálnou politikou.
Agenda 2030 ohrozuje poľnohospodárov
V roku 1972 sa konalo stretnutie Organizácie Spojených národov o zmene klímy, ktorého cieľom bolo vypracovať plán udržateľnej planéty. To viedlo k vytvoreniu Agendy 21 (Agenda pre 21. storočie) – plánu inventarizácie a kontroly všetkej pôdy, vody, nerastov, rastlín, zvierat, stavieb, výrobných prostriedkov, potravín, energie, informácií, vzdelávania a všetkých ľudských bytostí na svete.
Agenda 21 sa v súčasnosti častejšie označuje ako Agenda 2030, čo je rok, v ktorom sa majú ciele plánu splniť. V roku 2019 Svetové ekonomické fórum (WEF) uzavrelo strategickú alianciu s Organizáciou Spojených národov, ktorá vyzvala OSN, aby “využívala verejno-súkromné partnerstvá ako model pre takmer všetky politiky, ktoré realizuje, predovšetkým pre realizáciu 17 cieľov udržateľného rozvoja”.
Agenda 2030 sa skladá z týchto 17 cieľov udržateľného rozvoja so 169 konkrétnymi cieľmi vrátane ukončenia chudoby a dosiahnutia rodovej rovnosti, ktoré sa majú do roku 2030 zaviesť na celom svete, v každej krajine.
Veľmi komplexný dokument, ak si ho prečítate,” hovorí medzinárodný novinár Alex Newman. “Hovoríme o stovkách strán, ktoré upravujú naozaj každý aspekt života, všetko od vzdelávania cez politiku využívania pôdy až po ekonomiku a právo. Nachádza sa tam každá oblasť života.” Podľa Newmana sa však pod týmito ekologicky znejúcimi iniciatívami môže skrývať zlovestnejší motív.
“Neexistuje absolútne žiadny spôsob, ako by sa ciele trvalo udržateľného rozvoja mohli realizovať, sledovať, monitorovať bez úplného zničenia slobody jednotlivca. Niektoré ciele znejú pekne – ukončenie hladu, kto by mohol byť proti ukončeniu hladu? Problém je, že keď si stanovíte takýto hmlistý cieľ, vyžaduje si to úplnú moc štátu, aby sa to dalo dosiahnuť.
A to sa im, samozrejme, nikdy nepodarí, však? Neexistuje spôsob, ako doslova vykoreniť všetku chudobu z povrchu Zeme, ale vláde a globálnym inštitúciám, ako je OSN, to dáva ľahkú zámienku, aby si pod zámienkou splnenia týchto cieľov v podstate robili, čo chcú.”
Je dusíková kríza reálna?
Holandskí poľnohospodári sú v kríze, pretože ich vláda zintenzívnila plány na ich vysťahovanie z pôdy. Podrobne si o tom môžete vypočuť prostredníctvom reportáže a podcastu holandskej investigatívnej novinárky Elze van Hamelen pre The Solari Report – Dutch Farmers and Fishermen: The People Who Feed Us
V roku 2021 sieť Natura 2000 Európskej únie zverejnila mapu oblastí v Holandsku, ktoré sú v súčasnosti chránené pred emisiami dusíka. Každý holandský farmár , ktorý prevádzkuje svoju farmu v okruhu 5 kilometrov od chránenej oblasti Natura 2000, by teraz musel výrazne obmedziť produkciu dusíka, čo by následne obmedzilo jeho produkciu,” vysvetľuje Balmakov.
Holandský farmár, ktorý produkuje mlieko, Nynke Koopmans z Fóra pre demokraciu sa domnieva, že problém s dusíkom je vymyslený. “Je to jedna veľká lož,” hovorí. “Dusík nemá nič spoločné s ochranou životného prostredia. Je to len likvidácia farmárov.” Iný farmár povedal, že ak nové pravidlá o dusíku vstúpia do platnosti, bude musieť znížiť svoje stádo 58 dojníc na šesť.
Vedec zaoberajúci sa dusíkom Jaap C. Hanekamp pracoval pre vládny výbor pre štúdium dusíka, ktorého úlohou bolo analyzovať vládny model dusíka. Balmakovovi povedal:
“Celá politika je založená na depozičnom modeli o tom, ako riešiť emisie dusíka na prírodných plochách. A ja som sa pozrel na validačné štúdie a ukázal som, že model je vlastne blbosť. Nefunguje. A nemá význam. Stále ho používajú, čo je v istom zmysle znepokojujúce. Teda, naozaj, môžeme niečo také robiť z hľadiska politiky? Používať model, ktorý nefunguje? Nikdy nejde o inováciu, vždy ide o to, aby sme sa zbavili farmárov.”
Konečná agenda: Žiadne vlastníctvo pôdy pre ľudí
Keď poľnohospodári ukončia svoju činnosť, vláda môže vtrhnúť na územie a prevziať pôdu, o čo možno v skutočnosti ide. Podľa Evy Vlaardingerbroekovej, bývalej členky Fóra pre demokraciu a politickej komentátorky:
“Vždy som hovorila, že dusíková kríza je predovšetkým vymyslená kríza. Je vykonštruovaná a jediným riešením, ktoré bolo kedy navrhnuté, je nútené vyvlastnenie. Takže je to vláda, ktorá sa zmocní ich pôdy… Ako viete, v Holandsku máme bytovú krízu, je to veľmi malá krajina. Máme veľa ľudí a počet obyvateľov nám rastie v dôsledku prisťahovalectva. A potrebujeme miesta, kde by sme mohli ubytovať týchto prisťahovalcov.
A myslím si, že to je čiastočne dôvod, prečo vláda chce túto pôdu. Potrebujú domy a potrebujú stavať domy, čo je smiešne, pretože stavba domov zjavne tiež emituje dusík. Ale to nie sú ľudia, po ktorých idú. Idú konkrétne po farmároch, pretože chcú pôdu. Takže to je ich konečný cieľ.”
Netýka sa to len holandských poľnohospodárov. V roku 2020 sa Kalifornia stala prvým štátom USA, ktorý sa zaviazal k cieľu 30 do 30, pričom sa zaviazal, že do roku 2030 dostane 30 % svojej pôdy a vody pod kontrolu vlády. Ako však hovorí Margaret Byfieldová, výkonná riaditeľka americkej organizácie Stewards of Liberty, toto dláždi cestu k zániku súkromného vlastníctva pôdy:
“Koncepcia v Amerike je samospráva. My ľudia budeme vládnuť našej vláde a naši otcovia zakladatelia pochopili, že malý vlastník pôdy je najdôležitejšou súčasťou štátu. Myšlienka bola, že pôda bude rozdelená medzi ľudí, aby mohli vždy kontrolovať svoju vládu. Kalifornia vypracovala plán 30 na 30. V štáte presadzujú plán 30 na 30 …
Konečným programom je, aby neexistovalo žiadne vlastníctvo pôdy, aby sme nič nevlastnili. Buď vlastníme majetok, alebo sme majetkom. To je v skutočnosti to, proti čomu bojujeme z hľadiska globálnej správy. Musia odstrániť našu schopnosť kontrolovať našu vládu, čo znamená, že nám musia vziať pôdu.”
Do tohto plánu môžu byť zabalené aj ďalšie zdanlivo udržateľné vládne nariadenia. Reprezentant Doug LaMalfa, farmár a zástupca Kalifornie, vysvetľuje:
“Veľa z toho vzniklo začiatkom 70. rokov v zákone o čistej vode, zákone o čistom ovzduší, čo boli dobré veci, viete, zákon o ohrozených druhoch, ale bol zneužitý oproti tomu, čo bolo pôvodným zámerom. Kongres nemal v úmysle, aby sa zneužíval tak, ako sa zneužíva a manipuluje s ním. Keď tieto zákony písali, nikdy by ich neschválili v dnešnej podobe.”
Globalisti majú všetko naplánované
Veľká časť plánov nového svetového poriadku je založená na krízovom manažmente a myšlienke, že nastane veľká kríza, ktorá povedie k veľkej premene, do ktorej globalisti vtrhnú, aby zachránili situáciu a premenili spoločnosť na sľúbený raj. “V určitom bode sa naratív zmenil na naratív o klíme,” hovorí Balmakov.
Predtým to bola studená vojna, ale to sa zmenilo po stretnutí Rímskeho klubu v roku 1991. Rockefellerovci aj vzťahy WEF sa dajú spojiť s Rímskym klubom, think tankom, ktorý sa stotožnil s neomaltuziánstvom – myšlienkou, že príliš veľká populácia zdecimuje zdroje – a mal v úmysle realizovať globálny program depopulácie.
“Prišli s neuveriteľným dokumentom, v ktorom vlastne povedali: Potrebujeme nové zdôvodnenie pre všemocný štát,” hovorí Newman. “Takže novou zámienkou poškodzovanie životného prostredia a to, že nám klíma bude ubližovať.” Balmakov pokračuje:
“Nemohol som tomu uveriť, čo som práve počul, že svetoví lídri skutočne tento globalistický plán vyložili zrozumiteľnou angličtinou vo fyzickej knihe, a to už v roku 1991.
Išiel som na Amazon. A tam to bolo. ‘Prvá globálna revolúcia’, v ktorej sa píše, citujem: ‘Pri hľadaní spoločného nepriateľa, ktorý by nás zjednotil, sme prišli na myšlienku, že znečistenie, hrozba globálneho otepľovania, nedostatok vody, hladomor a podobne by sa na to hodili. A preto je skutočným nepriateľom samotné ľudstvo.”
Keď čítame medzi riadkami, kľúčoví aktéri tejto globalistickej agendy sa stávajú jasnými. Newman hovorí:
“Svetové ekonomické fórum bolo v skutočnosti rozhodujúcou súčasťou realizácie tejto agendy OSN. Pred niekoľkými rokmi sa stalo strategickým partnerom OSN pri implementácii agendy 2030. A potom sa začnete pozerať na prepojenia medzi Svetovým hospodárskym fórom a Čínou. Klaus Schwab a Si Ťin-pching sú ako starí kamaráti.
Vydávajú tlačové správy o tom, ako sa majú radi. Takže máte superkapitalistov, ktorých zastupuje Svetové ekonomické fórum, a potom na strane vlády máte komunistov, po prijatí Agendy 2030 sa stali čínskou stranou, vydávanou prostredníctvom všetkých ich propagandistických orgánov.
… mali ste Javiera Solanu, šéfa NATO, ktorý povedal, že toto bude ďalší veľký skok vpred, však? Posledný veľký skok vpred v Číne zabil milióny ľudí. Prečo by sme chceli ďalší? To je šialené.
Takže sa tu stretávajú komunisti a superkapitalisti a pracujú na tomto jednom programe udržateľného rozvoja. A to by nás malo všetkých prinútiť zastaviť sa a povedať si: “Počkajte chvíľu, na prvý pohľad to nedáva zmysel. Čo sa tu deje?”
Doneste chrobákov
Globalisti navrhujú, že konzumácia chrobákov ochráni planétu tým, že sa odstráni potreba chovu hospodárskych zvierat, zníži sa využívanie poľnohospodárskej pôdy a ochráni sa životné prostredie. Organizácia OSN pre výživu a poľnohospodárstvo tiež podporuje konzumáciu hmyzu a potravín na báze hmyzu.
V júni 2021 WEF tiež uverejnila článok zaradený do kategórie “potravinová bezpečnosť”, v ktorom podporuje používanie hmyzu a píše, že “musíme dať hmyzu úlohu, ktorú si zaslúži v našich potravinových systémoch“. Tento návrh odôvodňuje tým, že sa tým vyrieši hroziaca potravinová kríza.
V roku 2021 Európska komisia povolila múčne červy ako potravinu a vydala tlačovú správu, v ktorej vyzdvihuje “rastúcu úlohu, ktorú bude hmyz zohrávať ako súčasť zdravšej a udržateľnejšej stravy, ako aj prínos pre životné prostredie v nasledujúcich rokoch“. Victor Davis Hanson, vojenský historik a pestovateľ mandlí, poznamenáva:
“Je tu tá hore vymyslená globalistická idea, že niektoré západné krajiny majú stravu, ktorú neschvaľujú. Inými slovami, sú viac založené na mäse. A majú pocit, že ľudia nepotrebujú bielkoviny na báze mäsa. A chcú buď prinútiť ľudí, aby sa riadili ich paradigmami, alebo chcú kúpiť či nahromadiť poľnohospodársku pôdu. A takto budú hospodáriť. Je to niečo ako Sovietsky zväz alebo Maova kultúrna revolúcia. Je to zhora nadol. A vedie to ku katastrofám.”
Bez poľnohospodárov niet potravín
Ak sa vláde a korporátnym subjektom podarí získať kontrolu nad pôdou, môžu mať pod kontrolou dodávky potravín a spolu s nimi aj ľudí.
“Všade, kam sa pozriete, sú malé a stredné farmy pohlcované týmito korporátnymi megafarmami, pretože už nedokážu držať krok. Nedokážu vyhovieť týmto nekonečným prúdom nariadení, ktoré sa na ne valia,” hovorí Newman.
“Vidíme to teraz v Číne, kde tieto obrovské mechanizované korporátne, veľkou vládou kontrolované megafarmy vytláčajú všetky tieto malé rodinné farmy, na ktorých rodiny hospodárili stovky rokov – v niektorých prípadoch aj dlhšie. ” Bez pôdy ľudia strácajú svoju samostatnosť, slobodu a nezávislosť. Hanson hovorí:
“Keď bol americký národ založený, 95 % ľudí boli občania žijúci v usadlostiach. Mali vlastnú pôdu a boli úplne nezávislí, autonómni. Sami si pestovali potraviny. Boli priamočiari a otvorení, boli ekonomicky životaschopní. Poľnohospodárstvo slúži na dva účely. Neprodukuje iba potraviny, ale aj občanov.”
Vojna proti poľnohospodárom je v konečnom dôsledku vojnou proti celému ľudstvu, ktorá ohrozuje to, čo znamená byť slobodný. “Myslím si, že smerujeme do obdobia veľmi výrazného nedostatku potravín. Môžeme očakávať, že v budúcom roku dôjde k masívnemu nárastu cien potravín? O tom niet pochýb,” hovorí Newman a dodáva:
“Myslím si, že konečným cieľom vojny proti poľnohospodárom, ktorej sme svedkami a ktorá sa na každom kroku riadi cieľmi udržateľného rozvoja a Agendou 2030, bude totálna konsolidácia poľnohospodárstva, totálna konsolidácia zásobovania potravinami. A ako pochopil každý komunistický tyran za posledných 100 rokov, ak ovládate potraviny, ovládate ľudí. To je v konečnom dôsledku konečný cieľ.”
Zdroj: globalresearch.ca