Keď vezmem do úvahy, že futbalové mužstvo Newcastle United má saudskoarabských vlastníkov, vlastníci Paris Saint Germain sídlia v Katare a Manchester City je riadený zo Spojených arabských emirátov, nie je nič zvláštne ani na tom, že aj taliansky reprezentačný tréner Roberto Mancini chodí pracovať do Mekky.
Mancini je iba ďalším Sebastianom Vettelom, pretekárom Formuly 1 a „ekologickým jazdcom“, ktorý jazdí za peniaze Aramca, saudského ropného gigantu, ktorý je sám zodpovedný za 4 % svetových emisií od roku 1965 (napokon, neorganizoval Katar klimatickú konferenciu OSN napriek tomu, že je najväčším svetovým emitentom CO2 na hlavu? ), a ďalší David Beckham, ikona Lgbt inklúzie, ktorý má 178-miliónovú zmluvu s Katarom, ktorý kúpil londýnske letisko, Tiffany’s a svetového giganta v oblasti luxusu Lvmh.
Nikto na svete neplatí toľko ako islamské krajiny Polmesiaca. Ani Rusi, ani Indovia, ani Číňania, a už vôbec nie Západ, ktorí sa zmieta medzi štátnym dlhom a recesiou. “Za štyri roky sa investície z krajín Perzského zálivu v Európe zvýšili o 180 percent,” napísal pred niekoľkými dňami hlavný nemecký hospodársky denník Handelsblatt.
Keď Polmesiac kupuje polovicu Európy, ide predovšetkým o banky, univerzity, štátne investičné fondy, kultúru, politický vplyv. “Islam je ako vlhkosť v dome: spočiatku je hrozba neviditeľná, preniká cez múry, ktoré sa postupne rozpadávajú,” hovorí alžírsky spisovateľ Boualem Sansal v L’Express. “Keď si to uvedomíte, je už neskoro, musíte všetko zničiť, aby ste to vyčistili. Sme vo fáze, keď sme zistili, že islamizmus rozkladá náš dom. V našich spoločnostiach spočiatka reagujeme, potom ustúpime, hovoríme si, že sa budeme snažiť pochopiť, usmerniť, vyjednávať s krajinami ako Saudská Arábia…“
Credit Suisse je z jednej pätiny v rukách Kataru a Saudskej Arábie. A teraz Saudi vstupujú na medzinárodný trh verejných dlhov.
Existuje “katarské nemecké impérium”, ako to nazýva Politico. Nielen to, ako uvádza Le Monde, futbalový emir má strategické postavenie v spoločnostiach Porsche, Volkswagen, Deutsche Bank, Siemens a Bayern Mníchov, aby sme vymenovali aspoň niektoré nemecké značky. Emir sa stáva ústrednou postavou nemeckého hospodárstva.
Saudská Arábia je dnes pre Nemcov taká dôležitá, že na chvíľu zabudli na svoj pacifizmus a zrušili embargo na predaj zbraní do Mekky.
Britský premiér Boris Johnson zatajil korešpondenciu o predaji Newcastlu za 305 miliónov libier saudskoarabskému štátnemu investičnému fondu, ktorý je najväčším sponzorom islamského extrémizmu v Európe. A zhodou okolností v čase vrcholiacej vojny na Ukrajine Johnson odletel do Saudskej Arábie podpísať nové zmluvy o dodávkach ropy. V posledných rokoch do Spojeného kráľovstva prúdili zo štátov Perzského zálivu investície v hodnote 140 miliárd libier. Londýn je teraz prakticky zábavným parkom krajín ako je Katar.
Katar má významný podiel vo francúzskych médiách (ako aj v najstaršom kníhkupectve v Paríži).
Katar je najväčším nákupcom umenia na svete. Emir sponzoroval Damiena Hirsta a kúpil obraz Paula Cézanna “Hráči kariet” za viac ako 250 miliónov dolárov, čo je najvyššia cena, aká kedy bola zaplatená za umelecké dielo.
Katar ročne minie na umelecké diela jednu miliardu dolárov. Pre porovnanie Múzeum moderného umenia v New Yorku investuje dvadsaťjeden miliónov dolárov, čo je päťdesiatkrát menej ako islamský emirát. Pre Národné múzeum v Dauhe si Katar prizval superhviezdu, architekta Jeana Nouvela. V maličkom emiráte podriadenie sa islamu prekonáva predstavy spisovateľa Michela Houellebecqa.
A keď to nie je Katar, sú to Saudi: 23 miliónov eur na múzeum Louvre. Žeby to malo niečo spoločné s tým, že Louvre sa rozhodol zrušiť pavilón venovaný východným kresťanom v nadväznosti na oddelenie islamského umenia a že Marie-Hélène Rutschowscaya, emeritná kurátorka, hovorí v La Croix o “kultúrnej cenzúre”?
Sarkozyho Francúzsko je bezpochyby zapredané Kataru kvôli role, ktorú zohral pri “vytváraní priaznivého prostredia pre arabskú jar” tým, že podporoval islamistov, aby nahradili sekulárne režimy v Tunisku, Líbyi a Egypte. A vieme, ako sa to skončilo.
Katar vydal na dary a cesty britských poslancov viac peňazí ako ktorákoľvek iná krajina: luxusné hotely, lety biznis triedou a vstupenky na športové podujatia. Hodnota katarských darov je vyššia ako suma, ktorú dokopy vynaložilo ostatných 15 krajín, ktorých vlády poskytli dary britským poslancom.
Katar má deviaty najväčší štátny fond na svete a plynú do neho všetky výnosy z predaja energie a že tento fond sa používa na islamizáciu Západu (len v Nemecku Katar postavil 140 mešít).
Je tu aj to, že saudský fond (šiesty najväčší na svete) sa chystá investovať miliardy vo Francúzsku.
Katar financuje mnohé “mega mešity” v Európe od Veľkej mešity v Poitiers (kde Karol Martel v roku 732 zastavil postup moslimskej armády Abdula al-Rahmana) až po mešitu Assalam v Nantes. V Raguse na Sicílii je štvrtina všetkých mešít katarských. Veľká mešita v Kodani dostala od Kataru 30 miliónov eur. Saudi kontrolujú mnohé veľké mešity od Nice po Lyon, od Ríma po Brusel.
Saudi vynaložili 200 miliárd dolárov na vytvorenie madrás, mešít a ďalších zariadení v Belgicku, Francúzsku, Holandsku, Veľkej Británii, Nemecku, Bosne, Kosove, Taliansku a arabskom svete. Ide o najväčšiu propagandistickú kampaň na svete.
Najstaršia katolícka univerzita v Amerike – Georgetown – inkasovala 20 miliónov dolárov zo Saudskej Arábie a od Kataru dostala 33 miliónov dolárov (Georgetown je na čele zoznamu katarských príjemcov).
Ako píše Telegraph, Saudi darovali Cambridge 8 miliónov libier a v USA minuli 1 miliardu dolárov na americké univerzity. Len osem britských univerzít dostalo od islamských režimov viac ako 233 miliónov.
Oxford zrušil sviatok svätého Juraja, aby uvoľnil miesto islamskému sviatku Eid a Oxford University Press – univerzitné vydavateľstvo – poslalo do šrotu populárnu detskú knihu obvinenú z “islamofóbie”. Žeby to súviselo s 3 miliónmi, ktoré Katar daroval Oxfordu?
Saudská Arábia darovala 10 miliónov dolárov Yale na zriadenie “Centra pre štúdium šaríe”. A že wahábisti financovali katedry islamu na Harvarde, Georgetowne, Kolumbii, Riceovej univerzite, v Arkansase a Berkeley, teda na hlavných amerických akademických centrách.
Nový anglický kráľ Karol III. prijal 1 milión libier od saudskej rodiny Usámu bin Ládina a ako zistil denník The Times, prijal kufrík s ďalším miliónom v hotovosti od Hamada bin Jassima bin Jabera Al Thaniho, bývalého premiéra Kataru.
Katar taktiež štedro financuje európske filantropické mimovládne organizácie.
Stojí za zmienku aj to, že do Kataru chodí tajomník OSN Antonio Guterres otvárať “Dom OSN” a že katarský emir na oplátku financuje mnohé agentúry OSN, od Unicefu cez WHO až po FAO. Katar patrí medzi desať hlavných medzinárodných darcov pre agentúry OSN. Saudská Arábia je tretím najväčším darcom na svete. Čo robila Unwto, agentúra OSN pre cestovný ruch, v Saudskej Arábii?
Cestovný ruch v Saudskej Arábii? Katar pomazal agentúru OSN pre utečencov UNHCR sumou 16 miliónov dolárov. V septembri minulého roka Saudská Arábia poskytla 1 milión Aliancii civilizácií OSN, orgánu OSN pre “dialóg medzi civilizáciami”. Medzitým si kupovali UNESCO: Katar dal 4 milióny a prisľúbil 10 miliónov pre UNESCO (ďalší pol milión bol práve pridelený na rok 2023). Saudský kráľ dal UNESCO 20 miliónov.
Ale väčším problémom je, že jedna európska krajina (Dánsko) prijala islamský zákon o rúhaní a ani sa to nedostalo do správ po tom, ako Katarčania, Saudi atď. pohrozili krajine odvetnými opatreniami. Pár chlapcov spáli Korán a európsky establišment reaguje tým, že chráni islam pred nepokojmi v slobodných spoločnostiach.
Ale aj tu peniaze otvárajú každé dvere, nielen katarský bojkot škandinávskeho tovaru (Švédsko sa stáva “katarským protektorátom”): noviny Berlingske uviedli, že Saudská Arábia financovala mešitu Taiba a že Veľkú mešitu v Kodani financuje Katar.
Michel Onfray napísal: “A keď katarský emir ponúkne, že kúpi Mont-Saint-Michel, kto mu to zatrhne? Nikto. Človek by si myslel, že polmesiac sa ideálne hodí, aby vlastnil staré normanské opátstvo. Nie je nič lepšie ako zarábať peniaze a tváriť sa, že je to “medzináboženský dialóg”.
Preklad
z meotti.substack.com