Zatiaľ čo “experti” na klimatický alarm naďalej trvajú na tom, že emisie oxidu uhličitého škodia životnému prostrediu, disidentskí vedci vážne spochybňujú, že by vyššia hladina oxidu uhličitého mala byť dôvodom na obavy.
Minulý rok na jeseň vydavateľstvo Oxford University Press uverejnilo reprezentatívnu vzorku alarmistickej “vedy”, podľa ktorej “je najvyšší čas”, aby ľudstvo zabránilo “budúcnosti poznačenej extrémnymi klimatickými podmienkami v dôsledku stupňujúcich sa globálnych teplôt spôsobených pokračujúcimi ľudskými aktivitami, ktoré uvoľňujú do atmosféry škodlivé skleníkové plyny” a že svet teraz “vstupuje do neznámej oblasti, pokiaľ ide o našu klimatickú krízu, do situácie, ktorú vraj nikto nikdy v histórii ľudstva nezažil na vlastnej koži”, a že jediným spôsobom, ako zmierniť katastrofu, je postupné vyradenie tradičných zdrojov energie, ako sú fosílne palivá a uhlie.
Portál Epoch Times však uvádza, že takéto hrozivé varovania popierajú viaceré autority vrátane spoluzakladateľa dlhoročnej environmentálnej skupiny Greenpeace.
Patrick Moore, ktorý je teraz predsedom a hlavným odborníkom skupiny Ecosense Environmental, tvrdí, že “v skutočnosti neexistujú vedecké dôkazy o tom, že by CO2 bolo zodpovedné za zmenu klímy v priebehu vekov” a kampaň, ktorá má ľudí presvedčiť o opaku, je “totálny podvod”. Poznamenal, že súčasné hodnoty CO2 sú “historicky nízke” v porovnaní s hodnotami spred 150 miliónov rokov, teda dávno pred vznikom ľudstva, nehovoriac o spaľovacom motore.
“Tvrdenie, že všetky tornáda, hurikány, záplavy a vlny horúčav sú spôsobené CO2, je lož,” vysvetlil Moore. “My nepotrebujeme CO2. Pre nás je to odpadový produkt – my potrebujeme kyslík. CO2 však potrebujú rastliny, ktoré nám produkujú kyslík, a my im CO2 vraciame.” V skutočnosti, tvrdil, spaľovanie fosílnych palív “zásobuje atmosféru CO2 až na úroveň, ktorá je oveľa priaznivejšia pre život a rast najmä rastlín“.
John Christy, riaditeľ Centra pre vedu o zemskom systéme na Alabamskej univerzite, dodáva, že v rozpore s varovaniami alarmistov sa počet úmrtí súvisiacich s klímou za posledné storočie v skutočnosti výrazne znížil, a to z celosvetového priemeru 484 880 v roku 1925 na iba 14 893 v roku 2020. “CO2 nemôže byť príčinou niečoho, čo sa nevyskytuje,” povedal.
“CO2 je nespravodlivo démonizované, pretože je to vlastne potrava pre rastliny v jeho atmosférickej forme a je to dôsledok výroby energie na báze uhlíka, ktorá nepochybne zlepšuje život na celom svete,” dodal Christy s tým, že CO2 je lepšie považovať za “menu života”.
“Je paradox, že tie isté emisie uhlíka, ktoré sú vraj zodpovedné za škodlivé zmeny klímy, sú zároveň hnojivom povzbudzujúcim rast rastlín, ktoré zase zmierňujú globálne otepľovanie,” upozornil Jarle Bjerke z Nórskeho inštitútu pre výskum prírody, spoluautor správy NASA z roku 2018 o pokračovaní trendu, “že svet je zelenší ako na začiatku 80. rokov minulého storočia“, čo je jeden z mnohých dôkazov v tomto smere.
Podľa aktivistov vraj existuje “97-percentný vedecký konsenzus” o antropogénnom globálnom otepľovaní (AGW) – čiže o tom, že za meniacu sa klímu Zeme je zodpovedná predovšetkým ľudská aktivita, a nie prírodné javy. Toto číslo však pochádza zo skresleného prehľadu 11 944 prác z recenzovaných časopisov, z ktorých 66,4 % sa k tejto otázke vôbec nevyjadrilo; v skutočnosti sa mnohí autori stotožnení s “konsenzom” AGW neskôr vyjadrili, že ich postoje boli skreslené.
Zástancovia AGW utrpeli ťažkú ranu v roku 2010, keď sa zistilo, že ich poprední výskumníci z Medzivládneho panelu pre zmenu klímy, East Anglia Climate Research Unit a National Oceanic and Atmospheric Administration sa dopustili rozsiahlej manipulácie s údajmi, klimatickými modelmi, skresľovaním zdrojov a potláčaním odlišných zistení.
Preklad z lifesitenews.com