Potraty na požiadanie sú vo väčšine stredoamerických krajín zakázané. Jednou z nich je aj Salvádor, ktorý je v súčasnosti pod silným tlakom, aby zmenil svoju legislatívu v tejto oblasti. Je pod mimoriadne silným tlakom medzinárodných spoločností vykonávajúcich potraty, ktoré dúfajú, že legalizácia smrteľného zákroku im prinesie odrazový mostík v ziskoch. Ako zvyčajne, samozrejme, využívajú rôzne mimovládne organizácie, ktoré štedro finančne podporujú. Tie sa zasa odvolávajú na svoje zvláštne chápanie ľudských práv, najmä tzv. reprodukčných práv.
Významnú úlohu v tomto boji zohráva aj Medziamerický súd pre ľudské práva, ktorý sa nedávno zaoberal prípadom istej Beatriz Garcíovej, ktorá mala v roku 2013 zomrieť, pretože jej bol odmietnutý potrat. Ukázalo sa však, že táto žena v skutočnosti zomrela v roku 2017 pri autonehode. Je pravda, že trpela lupusom a dožadovala sa interrupcie. Lekári však rozhodli, že choroba nebola život ohrozujúca ani v jej tehotenstve. Podľa ich diagnózy tehotenstvo prebiehalo bez komplikácií a matka porodila dievčatko, ktoré, žiaľ, neskôr zomrelo v dôsledku vrodenej a nevyliečiteľnej choroby.
Prípad Beatriz Garcíovej poukazuje na modus operandi organizácií podporujúcich potraty, ktoré sa veľmi často opierajú o sfalšované príbehy. Prípad Roe vs. Wade, ktorý viedol k legalizácii potratov v USA v roku 1973, bol založený na podobnej lži. V Poľsku bol v roku 2008 prípad 14-ročnej Agáty z Lublinu vylhaný a použitý propotratovými lobistami v ich mediálnej kampani. Dalo by sa povedať, že klamstvo je dokonca zapísané v DNA týchto kruhov. Celá ich činnosť je totiž založená na základnej lži, a to na tvrdení, že dieťa v prenatálnom štádiu vývoja nie je ľudskou bytosťou, hoci tomu biologická a lekárska veda odporuje. Ani porážka Salvádoru pred spomínaným tribunálom nemôže prinútiť krajinu, aby zmenila svoje zákony, je však silným nátlakovým nástrojom.
Zdroj: wpolityce.pl